Ładowanie...

Materiały video

Materiał video

Zgnilec amerykański - Andrzej Bober

Akademia Pszczelarza zaprasza na "Rozmowy o pszczołach", w tym odcinku rozmawiamy z lek. wet. Andrzejem Boberem z Zakładu Chorób Pszczół Państwowego Instytutu Weterynarii w Puławach. Z naszym gościem o zgnilcu europejskim, amerykańskim, diagnostyce oraz leczeniu rozmawia Michał Kolasa.

Materiał video

Rotacyjna hodowla pszczół

Film został nagrodzony srebrnym medalem na Apimondii w Lozannie 1995 roku. Przedstawia całoroczną pracę w pasiece, kładąc nacisk na rozmnażanie rodzin pszczelich. Analizuje: postępowanie z rodzinami pszczelimi zgodnie z ich naturalnymi potrzebami, tworzenie nowych odkładów i opiekę nad nimi, wykorzystanie pszczół poprzez wędrówki, podstawy kontroli wydajności i zdrowotności rodzin pszczelich, obserwacje zachowania pszczół wiosną i jesienią oraz kontrole nasilenia inwazji warozy.--}} Tytuł oryginalny: "Bienenhaltung in der Rotation. Ein wirksamer Weg zum Vorbeugen von Bienenkrankheiten" Produkcja: Institut fur den Wissentschaftlichen-Niemcy

Materiał video

Innowacyjna gospodarka pasieczna

Konferencja OODR 18.10.2023 r. Łosiów

Materiał video

Zwalczanie warrozy i innych chorób pszczół

Prof. dr hab. Paweł Chorbiński z Uniwersytetu Rolniczego we Wrocławiu, temat: "Zwalczanie warrozy i innych chorób pszczół". Wydarzenie stanowiło część obchodów jubileuszu 90-lecia Koła Pszczelarzy w Kętach i objęte zostało honorowym patronatem Burmistrza Gminy Kęty, Starosty Oświęcimskiego i Prezesa Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Krakowie.

Materiały informacyjne